Газозахисна роль зелених насаджень

Зелені насадження значно зменшують шкідливу концентрацію знаходяться в повітрі газів. Наприклад, концентрація окислів азоту, що викидаються промисловими підприємствами, знижується на відстані 1 км від місця викидів до 0,7 мг / м.куб., А при наявності зелених насаджень - до 0,13 мг / м.куб. 

Шкідливі гази поглинаються рослинами, а тверді частинки аерозолів осідають на листках, стовбурах і гілках рослин. Зелені насадження, розташовані на шляху потоку забрудненого повітря, розбивають початковий концентрований потік на різні напрямки. Таким чином, шкідливі викиди розбавляються чистим повітрям, і їх концентрація в повітрі зменшується.

Слід зазначити, що газозахисних роль зелених насаджень в чому визначається ступенем їх газоустойчівості.

Рослини з підвищеною інтенсивністю фотосинтезу мають меншу стійкість до газам. Підживлення азотними добривами помітно підвищують стійкість рослин до газам. Особливістю зелених насаджень є також те, що вони в результаті фотосинтезу поглинають з повітря вуглекислий газ і виділяють кисень.

В середньому 1 га зелених насаджень поглинає в 1 годину, 8 л. вуглекислоти (т. е. стільки, скільки вуглекислоти виділяють за цей час 200 осіб).

Різні породи деревно-чагарникових рослин мають неоднакову інтенсивністю фотосинтезу і тому виділяють різну кількість кисню. Дерево з більшою листяної масою виділяє більше кисню. Вплив зелених насаджень на зниження концентрації газів в повітрі залежить і від щільності їх посадки.

Спостереження показали, що серед щільних непродуваемих насаджень дерев і чагарників, розташованих поблизу джерел викидів в атмосферу пилу і газів, створюється застій повітря, в результаті чого виникають вогнища підвищеної концентрації забруднень атмосфери. Тому поблизу джерел викидів слід створювати добре продуваються насадження в групових ажурних посадках. Зелені насадження можуть захищати забудову від пилу і газів тільки в тому випадку, якщо вони розташовуються між джерелом забруднення і забудовою.

Наші основні напрямки:

Проектування

ландшафтний проект

Ландшафтное проектування, реалістична 3D візуалізація

Посадка рослин

посадка рослин

Підбір та посадка якісних рослин з гарантією

Системи автополиву

автополив

Вода - основа життя рослин. Монтаж автополива