Як посадити туї вздовж паркану?

Для початку, рекомендуємо купити хороші туї. В Україні є виробники, які вирощують їх відповідно до стандартів і правильно упакують їх перед продажем. Це зіграє важливу роль в приживлюваності туї. Рекомендуємо купувати якісний матеріал! На фото нижче ви побачите, як повинні виглядати хороші туї сорту "Смарагд".

Туя смарагд

Реальний кейс посадки туї на ділянці

В даному випадку, за бажанням замовника ми садили туї "Смарагд", хоча нам більше подобається як виглядають стрижені огорожі з туї "Брабант".

Перед тим, як купити туї поцікавтеся їх упаковкою . Якщо ви купуєте Копані рослини розміром більше 1,2 м. Навесні або восени, то краще, коли кому упакований в спеціальну сітку і мішковину. Знімати сітку при посадці не потрібно, це спеціальна сітка, вона через рік перегниє в землі. Якщо вам намагаються продати Копані туї влітку - біжіть від такого продавця! Туї, в залежності від упаковки і розміру, можна садити практично цілий рік. Копані садять навесні, восени і взимку. Влітку висаджуються контейнерні. Чи не рекомендуємо садити туї великих розмірів в 35 градусну спеку. В такому випадку або потерпіть пару місяців, або садіть рослини контейнерні і маленького розміру, вони легше перенесуть пересадку.

Якщо хочете посадити туї вздовж паркану самостійно, тоді, всі ці рекомендації допоможуть зробити це правильно. Але, якщо зважитеся замовляти посадку в ландшафтної компанії, тоді, ця стаття допоможе зрозуміти прийшли до вас професіонали або халтурники.

Щоб посадити туї вздовж паркану, як жива огорожа, можна розглядати туї сорту "Смарагд", "Брабант" і "Колумна". З різних сортів туї вийдуть зовсім різні огорожі.

З чого починається посадка?

Перше, що потрібно знати, це потрібну кількість рослин. Виходите з того, що для живоплоту краще робити посадку на відстані 0,5 - 0,7 метра . Ви замовили рослини. І навіть знаєте коли вони приїдуть. У розпліднику Ви дізналися орієнтовний розмір кома. Рекомендуємо почати підготовку до посадки, хоча б, за день до приїзду рослин. Все буде залежати від розміру рослин, кількості людей, і довжини живоплоту. В даному прикладі я буду описувати посадку 90 туй розміром 1,9 метра на відстані 0.85 см один від одного. Відстань було визначено виходячи із завдань і бюджету замовника.

Копаємо траншею і розвантажуємо

При цій посадці нам було відомо, що кому буде розміром 40 на 50 см. Тому, було прийнято рішення рити траншею глибиною 50 см і шириною в 70 см, для того, щоб зручніше було виставляти рослини. Для довідки - вага цих туй був близько 90 кг. Поодинці такі рослини не посадити. Вам знадобиться 4 людини мінімум. На розвантаження і рознос цих туй пішов 1 день часу, 4 людини, пристосування для перенесення туй і тачки. На такий обсяг знадобилася 20 тонна фура. Якщо бажаєте розвантажити фуру поодинці, то нічого у вас не вийде, так як така рослина буде досить незручним, для того, щоб його зняти з машини і поставити в потрібне місце. Для маленьких рослин можна і поодинці погратися. Від забору ми відступали 50 см. Після того, як траншея викопана, рослини розвантажені, зіставте розмір кома і глибину траншеї. Чим точніше будуть збіги, тим легше вам буде виставляти тую, яка і так важить немало, в траншею. Також, варто врахувати, що піднімати рослини такого розміру, вже в траншеї, для перестановки, в рази важче ніж на рівному місці. Там, звичайно, є свої хитрощі про те, як це полегшується, але це фірмові секрети і їх можна отримати тільки за гроші.

траншея для туи

Виставляємо тую в траншею

Пам'ятайте про висоту кома, вони можуть відрізнятися розмірами один від одного. Зробіть собі лінійку. Можете навіть на ручці лопати зробити мітку з потрібним відстанню, і по лопаті виставляти туї, одну за одною. Дуже важливо їх відразу поставити правильно, на потрібній відстані, інакше потім, через одну або двох неправильно виставлених рослин, доведеться зрушувати цілий ряд. А ви пам'ятаєте, чим більше туя, тим все це важче.

title=
полив туи посадка

Перша засипка і протоку водою

Все туї стоять в рівень. Де потрібно підсипали висоту, а де і підкопали. Після того, як всі рослини виставлені, рекомендуємо засипати і утрамбовувати траншею до половини. Робиться це для того, щоб можна було добре полити рослини водою. Коріння повинні промокнути, а кому повинен зробити потрібну усадку.

Після того, як вода вбралася в грунт, можете досипати ґрунту майже під верх траншеї, залишаючи невеликий жолобок для другої черги протоки. Заливайте рослини добре. Якщо вам здається, що ви ллєте вже багато води, то це може тільки здаватися, так як кому може навіть не промокнути. Наприклад, на протоку цих 90 туй пішов день часу і 1 людина, яка стояла постійно зі шлангом і контролював цей процес.

Після першого протоки можна буде побачити, як рослини покосилися в різні боки, вирівняйте їх шляхом нахилу в потрібну сторону. Після другої підсипки перевірте ще раз, чи варті всі рослини строго вертикально в одну лінію. Якщо так, значить ви попрацювали добре, якщо ні, поправте нерівності. Ще не було жодного випадку, щоб не доводилося рівняти кілька разів, це обумовлено розміром і геометрією самого кома.

При другому протоці рекомендується додати італійський препарат для вкорінення "Радіфарм". А також, проливати їм після посадки, згідно з інструкцією. В зиму звичайно не має сенсу їм проливати, а ось в середині осені і навесні це обов'язково. Навіть якщо у вас посадка була пізньої осені, з весни починайте поливати з витратою 3-4 літри розчину під корінь. Ефект відбувається тільки якщо препарат стикається з корінням рослини. Якщо ви вилили його поруч в надії, що він все одно потрапить в грунт, то можете вважати, що це гроші на вітер.

А тепер можна засипати траншеї в рівень з землею і прибирати зайвий ґрунт. Здавалося, що там стоїть посадити тую, але скажу вам - це ще не все, що потрібно знати при посадці. Вибір освітленості, тип ґрунту, технічні хитрощі - це все повинні знати фахівці, це все не передається через одну статтю. Замовляйте посадку туї уздовж паркану біля тих, хто знає, як це робити правильно. Якісна посадка - це друга важлива частина з трьох на шляху до приживлюваності рослин. Третя - це подальший догляд за ними

Послуги посадки живоплоту в Києві і обл.

У нас можна замовити посадку живоплотів з різних сортів туї, граба, самшиту, а також інших рослин. Використовуємо тільки якісні рослини, що значно збільшує їх приживлюваність.

Замовте попередній розрахунок вартості.

Подзвонити

Статті по темі

Кейс на посадку туЇ Платан Парк

Наші основні напрямки:

Проектування

ландшафтний проект

Ландшафтное проектування, реалістична 3D візуалізація

Посадка рослин

посадка рослин

Підбір та посадка якісних рослин з гарантією

Системи автополиву

автополив

Вода - основа життя рослин. Монтаж автополива