Коли косити газон?

Варто зазначити що існує 2 основні підходи до догляду за газоном: професійний і любительський. Найчастіше навіть компанії по догляду за газоном використовують аматорський варіант, так як вартість професійного обслуговування газону набагато вище ніж аматорського.

Ми не буде заглиблюватися в усі нюанси професійного підходу, тому що це великий обсяг знань і тонкощі справи які більше потрібні фахівцям ніж власникам ділянок. Але, розповімо про це коротко.

Професіонали стрижуть газон не за графіком, а тоді коли це потрібно самому газону. Використовуючи такі метрики як добова температура повітря, регулярність опадів, сезонність, висоту і швидкість росту газону, вплив мінеральних добрив, сорту травосмесей та інше. Все це в сукупності визначає графік покосу який постійно змінюється.

Наприклад:

  1. Газон вже треба косити при висоті трави 6-7 см, можна скошувати на 3 см. При добовій температурі повітря в 27-30 градусів швидкість росту газону буде складати 1 сантиметр на добу а значить правильно буде косити газон 1 раз в 3-4 дня.

  1. Тепер знизимо температуру повітря до 10-12 градусів і побачимо що 3 сантиметри висоти виростуть за 1,5 - 2 тижні в залежності від хмарності.

Ми показали тільки на одному факторі як може видозмінюватися графік покосу газону, а їх більш ніж.

Більшості підходить більш аматорський графік покосу, газон в такому разі не буде ідеальним, але цього буде достатньо для того щоб підтримувати його у формі при мінімальних зусиллях.

Коли косити газон якщо не морочитися?

Любительський графік покосу газону:

  1. Косіть газон 1 раз в тиждень починаючи з 1 квітня по 10 жовтня.

  2. З 10 жовтня до кінця листопада можна косити газон 1 раз в 2 тижні.

Статті по темі

Корисні поради від компанії Платан Парк

Наші основні напрямки:

Проектування

ландшафтний проект

Ландшафтное проектування, реалістична 3D візуалізація

Посадка рослин

посадка рослин

Підбір та посадка якісних рослин з гарантією

Системи автополиву

автополив

Вода - основа життя рослин. Монтаж автополива